وب سایت های آماده باjoomla ‎‏ و ‏‎ ‎wordpress‏

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با وب سایت های آماده باjoomla ‎‏ و ‏‎ ‎wordpress‏ در اختیار کاربران سایت قرار دهیم مدیریت سایت با استفاده از این سیستم ‏ها کار نسبتا آسانی است و اغلب مدیران سایت ترجیح می دهند که از آن ها استفاده ‏کنند. امروزه برای راه اندازی سایت خود نیاز به دانش برنامه نویسی ندارید و به راحتی ‏می توانید از سیستم های مدیریت محتوی موجود در دنیا مانند جوملا و وردپرس ‏استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از این سیستم های مدیریت محتوی ‏را به شما معرفی کنیم  

وردپرس: 

‏ می توان گفت وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوی می باشد. راه اندازی ‏سایت با وردپرس که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد بسیار آسان است ‏و اغلب ادمین ها ترجیح می دهند که با وردپرس کار کنند این سیستم نیز مانند تمام ‏سیستم ها دارای معایب و مزیت های فراوانی است که در ادامه به توضیح آن ها ‏خواهیم پرداخت. 

مزایای وردپرس: 

یکی از مزیت های وردپرس متن باز بودن آن می باشد این امر به شما امکان ایجاد ‏تغییرات دلخواه در پنل مدیریت را می دهد البته در نظر داشته باشید برای ایجاد این ‏دسته از تغییرات باید به زبان برنامه نویسی ‏php‏ تسلطی نسبی داشته باشید. 

قابلیت نصب وردپرس فارسی یکی دیگر از مزایای وردپرس است که رابطه کاربری آسان ‏میان ادمین و پنل را ایجاد می کند. همچنین وردپرس با دارا بودن قابلیت نصب قالب ‏های آماده باعث می شود که شما بدون داشتن دانش کد نویسی بتوانید ظاهر دلخواهی ‏برای سایت خود به وجود بیاورید. 

معایب وردپرس: 

یکی از معایب وردپرس امنیت پایین آن است، در دسترس بودن کد های وردپرس باعث ‏می شود که تمامی افراد از کد نویسی سایت مطلع باشند و هکر ها می توانند با استفاده ‏از نقص های موجود در این سیستم مدیریت محتوی به سایت نفوذ پیدا کنند. 

یکی دیگر از معایب وردپرس هزینه نگهداری آن می باشد شما برای پشتیبانی، هاستینگ ‏و استفاده از افزونه های پولی وردپرس باید هزینه پرداخت کنید. 

جوملا: 

جوملا یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوی در دنیا محسوب می شود که ‏در سال 2005 عرضه شده است در ادامه به بررسی این سیستم مدیریت محتوی می ‏پردازیم. 

مزایای جوملا: 

از مزایای این سیستم مدیریت محتوی می توان به نصب آسان، دارا بودن افزونه های ‏قدرتمند جهت ایجاد بخش های مختلف در سایت، امکان تعیین سطح دسترسی کاربران ‏سایت در سطح پیشرفته و غیره اشاره کرد 

معایب جوملا: 

این سیستم هم مانند وردپرس دارای معایبی است که برخی از آن ها عبارتند از سفارشی ‏سازی سخت و پیچیده سایت، عدم بهینه بودن کد های آن و غیره. 

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با وب سایت های آماده باjoomla ‎‏ و ‏‎ ‎wordpress‏ بدست آورده باشید.‏